Informace k výuce a organizaci školního roku

20. 11.

Třídní schůzka proběhne 23. 11. od 16 hodin ve 3. B.

14. 11.

Sběr papíru proběhne  22. 11. od 13:30 - 16:00 a 23. 11. od 7:00 - 8:00.

Množství nad 60 kg odvezte přímo na Sběrný dvůr a nechte si vystavit potvrzení.
 
Příspěvek na SRPŠ:
200,- Kč nejstarší nebo jediné dítě ve škole, 150,- Kč mladší ze sourozenců.
 
9. 11.
V pondělí 13. 11. nepůjde ekektrický proud. Děti si donesou vše, co potřebují k vyučování. K obědu bude balíček.
 
1. 11.
V pátek 3. 11. donést půl houbičky na nádobí.
 
25. 10.
V pondělí si děti donesou pracovní sešit Hravá vyjmenovaná slova.
 
23. 10.

Od října opět probíhá sběr kůry citrusů - výtěžek na preventivní a výchovný program pro 5., případně 4. ročník, Hele lidi.

Víčka - výtěžek na rehabilitační pobyt dítěte ze ZR.

Baterie - typy budou upřesněny na rodičovských schůzkách a webových stránkach - výtěžek do dětských domovů.

Papír - bude vždy vyhlášen, výtěžek na odměny pro děti. 

9. 10.

Informace k exkurzi Dýňový svět, čtvrtek 12. 10

Sraz u školy bude v 7:15. Děti odvedu na autobus, který odjede v 7:30 z parkoviště u tržnice. S sebou děti budou mít jídlo a pití, průkaz zdravotní pojišťovny,  pláštěnku, přiměřené kapesné (děti si za 20 Kč mohou koupit dýni, další dýně pak za ceny prodejní, v místě je také bufet – nápoje, párek v rohlíku…), oblečení na pobyt a hraní venku!!! Děti, kterým se dělá při jízdě nevolno, si vezmou před cestou Kinedryl a budou ho mít i v batůžku na cestu zpět. Předpokládaný příjezd z Nové Vsi je mezi 13:00 – 13:30, místo výstupu z autobusu dle domluvy s panem řidičem (tržnice nebo zastávka Horní). Děti odvedu ke škole, odtud půjdou do družiny nebo domů stejně, jako po skončení vyučování. Mobilní telefony – pouze na vlastní zodpovědnost. Nedávejte prosím dětem do autobusu čokoládu, ani v čokoládě máčené sušenky.   Obědy pro tento den jsou odhlášené.

2. 10.

Před vánočními prázdninami budeme opět dělat tvořivou dílničku s rodiči. Tentokrát budeme vyrábět svícen. Základem bude hrnek nebo miska. Prosím, chystejte si na ozdobu různé přírodniny dle Vaší fantazie - šípky, ořechy..., budeme potřebovat i sušený citron, pomeranč, větší koření - badyán, skořici...

21. 9.
29. září bude ředitelské volno.
 
18.9.

Prezentace masáží 23. 9. 

Sraz dětí je ve 13:45 u zadního vchodu školy (u skleníku, velká družina). Tam si děti vyzvednu. Ve 14:45 prezentace skončí, kolem 15:00 budou děti zadním vchodem odcházet.

Moc děkuji.

15. 9.

V průběhu dneška už byly některým dětem přiděleny skříňky, ostatní si své věci nastěhují v pondělí. U každého zámku jsou tři klíčky, pokud budete chtít, mohu ten třetí nechat jako pojistku u sebe ve škole.

Prosím, kontrolujte, že mají děti u sebe pomůcky k výuce. Téměř denně nyní budou potřebovat fólii, ta v některých aktovkách stále chybí.

Na naší škole je otevřen kurz Cambridge English. Děti zde získávají jistotu v komunikaci, při hodinách se komunikuje výhradně v anglickém jazyce. Cena kurzu je 1 700 Kč - 25 lekcí + učebnice, vede ho externí lektor. Kurz připravuje děti na mezinárodně uznávané zkoušky Cambidge English. Více informací a přihlášky na kurz: Bc. Pavlína Nováková, 724 444 624, havlickuvbrod@elec.eu, www.elec.eu.

Poslední informace tohoto týdne - vzhledem k lehce výbušné sestavě kluků ve třídě a jejich zasedacímu pořádku ze začátku školního roku (kdy sedí skoro všichni pohromadě), dochází k předpokládanému. V průběhu příštího týdne budu muset trochu změnit zasedací pořádek, což se lehce dotkne i holek. A protože vystrkují růžky, rovněž musím trošku utáhnout otěže a být malinko za zlou (já pak zase povolím :-) ). Poznámky v ŽK se mi nezdají moc efektivní, trestem tedy bude vybraná pasáž školního řádu. Pokud se Vám tento dokument objeví doma, prosím o domluvu a podpis přepsaného textu. :-)

13. 9.
K třídnickým hodinám - může se stát, že hodina musí být odložena z různých jiných pracovních důvodů. Pokud to bude možné, dám Vás den předem na stránky informaci. 

 

6. 9.
Exkurze
Ve čtvrtek 12. 10. jedeme s dětmi do Dýňového světa v Nové Vsi u Leštiny.
http://www.dynovysvet.cz/
Do 10. října vybírám 150 Kč. Informace k výletu sem vložím začátkem října.
 
Žákovské knížky
Děti si dnes donesou domů ŽK, prosím o vyplnění údajů a podpis školního řádu.
 
Školní potřeby
Základní školní potřeby si děti mohou pořídit u paní Gruntové v prostorách školního bufetu.
 
31.8.
První školní den - děti si už mohou přinést a uložit do skříní pomůcky na Vv a Tv. Vyučování končí v 9:30, pak děti odchází na oběd a domů nebo do družiny. V průběhu měsíce září budou dětem přiděleny skříňky, v prvních dnech školního roku budou chodit ke třídě v botách. Změna proběhne v uzamykání skříněk, na které budou přidělány petlice a děti si ve dvojici koupí zámek. Při příchodu do budovy školy a odchodu z budovy školy se děti vždy zaregistrují přiložením čipu ke krabičce u dveří - evidence a bezpečí žáků (dětem ukáži kde a jak).
 
Od úterý 5. 9. se již vyučujeme dle rozvrhu hodin. Děti si donesou učebnice, pracovní sešity 1. část, písanku a sešity, které si postupně rozdělíme a podepíšeme.
 
V pondělí si děti ze školy donesou domů učebnice matematiky 1. - 3. díl, učebnici prvouky, učebnici Hravá čítanka.
 
Děti by měly mít malou krabičku do lavice, ve které budou mít drobnosti potřebné k výuce - lepidlo, nůžky, kapesníky...
 
Vzhledem k mému částečnému úvazku speciálního pedagoga na škole, budou děti mimo mě vyučovat také:
Prv - Mgr Hana Štůlová
Hv - Mgr. Klára Bergerová
Vv - Mgr. Martina Trojánková
Pč - Mgr. Ivona Veselská
Aj - Mgr. Ivona Tomková, Mgr. Jarmila Hortová
  
Prosím o kontrolu a doplnění penálu - funkční pero + náhradní bombičky, ořezané tužky a tužka č. 3 na geometrii, pastelky, ořezávátko, guma, krátké pravítko, lepidlo v tubě, núžky, mohou být i fixy v základních barvách.
 
Vv - pevná, uzavíratelná a podepsaná krabice na výtvarné potřeby: temeperové barvy, vodové barvy, štětce ploché a kulaté v odlišných velikostech, černá tuš, špejle (5 ks), křídy na papír, noviny na lavici, potřeby na úklid - houbička, hadřík, voskovky zn. KOH-I-NOOR, lepidlo Herkules.
 
Tv - oblečení v sáčku dle počasí pro cvičení na hřišti nebo v tělocvičně.